

PN: CLS531IINEBXX?
Kluczowe parametry
- Rodzaj druku
- Termiczna (direct thermal)
- Rozdzielczość
- 300 dpi (12 dots/mm)
- Prędkość druku
- do 100 mm/s (4 ips)
- Szerokość druku
- max. 104 mm (4")
- Szerokość etykiet
- 12,5–118 mm
Wybierz konfigurację
Dostępne warianty
| Part Number | Kolor? | Ethernet? | Cena netto | Magazyn | Status | Akcja |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CLS531IINEBXX | — | — | ... | Niedostępny | ||
| CLS531IINEWXX | Biały | — | ... | Niedostępny | Zapytaj | |
| CLS531IINEBXXE2 | — | Tak | ... | Niedostępny | Zapytaj |
CLS531IINEBXX
—
—
CLS531IINEWXX
Biały
—
CLS531IINEBXXE2
—
Tak
Opis produktu
Citizen CL-S531II to odmiana modelu CL-S521II z głowicą 300 dpi. Zachowuje metalowy mechanizm Hi-Lift i wewnętrzny zasilacz, a drukuje z gęstością 12 punktów na milimetr. Prędkość wynosi do 100 mm/s (4 cale na sekundę).
Drukarka pracuje bez taśmy barwiącej, na powlekanych nośnikach termicznych. Przyjmuje etykiety od 12,5 do 118 mm szerokości i od 6,35 do 1625,6 mm długości, o grubości od 63,5 do 254 µm. Rolka może mieć 200 mm średnicy zewnętrznej. Regulowany czujnik rozpoznaje szczelinę, karb i czarny znacznik.
Obudowa Hi-Open otwiera się w pionie, dzięki czemu drukarka nie potrzebuje miejsca na odchyloną pokrywę. Standardowe interfejsy to RS-232C i USB 2.0, a jako opcje dostępne są Ethernet 10/100, Wi-Fi 802.11b/g i port równoległy IEEE 1284. Pamięć flash ma 4 MB, w tym 1 MB dla użytkownika.
CL-S531II drukuje bilety oraz etykiety dla przemysłu, logistyki i transportu, medycyny i firm kurierskich. Do wyboru są obudowy czarna i biała oraz czarna wersja z Ethernetem. Drukarka jest objęta 2-letnią gwarancją, głowica 6-miesięczną lub do 30 km druku.
Specyfikacja techniczna
| Metoda druku | Termiczna bezpośrednia (direct thermal) |
|---|---|
| Rozdzielczość | 300 dpi (12 dots/mm) |
| Prędkość druku | do 100 mm/s (4 ips) |
| Szerokość druku | max. 104 mm (4") |
| Szerokość mediów | 12,5–118 mm (0,5"–4,6") |
| Max średnica rolki | 200 mm (8") zewn. / 125 mm (5") wewn. |
Zastosowania
- Bilety z drobnym nadrukiem 300 dpi
- Etykiety produkcyjne w przemyśle
- Etykiety dla branży medycznej
- Oznaczenia paczek w logistyce i transporcie
Porównanie drukarek termicznych 300 dpi — Citizen CL-S531II vs CL-E303 vs CL-S521II
CL-S531II vs CL-E303 vs CL-S521II
| Parametr | CL-S531IITen produkt | CL-E303 | CL-S521II |
|---|---|---|---|
| Rozdzielczość | 300 dpi | 300 dpi | 203 dpi |
| Prędkość | 100 mm/s | 150 mm/s | 150 mm/s |
| Interfejsy w standardzie | USB + RS-232 | USB + Ethernet + RS-232 | USB + RS-232 |
| Ethernet | Opcja (E2) | Standard | Opcja (E2) |
| Max rolka | 200 mm (8") | 125 mm (5") | 200 mm (8") |
| Zasilacz | Wbudowany | Zewnętrzny | Wbudowany |
| Mechanizm | Metalowy Hi-Lift | Hi-Lift 180° | Metalowy Hi-Lift |
| Waga | 3,6 kg | 1,98 kg | 3,6 kg |
| Gwarancja | 2 lata | 2 lata | 2 lata |
| ENERGY STAR | Tak | Tak | Tak |
| Cena od | 1 972 zł | 1 514 zł | 1 578 zł |
CL-S531II
Ten produkt- Rozdzielczość
- 300 dpi
- Prędkość
- 100 mm/s
- Interfejsy w standardzie
- USB + RS-232
- Ethernet
- Opcja (E2)
- Max rolka
- 200 mm (8")
- Zasilacz
- Wbudowany
- Mechanizm
- Metalowy Hi-Lift
- Waga
- 3,6 kg
- Gwarancja
- 2 lata
- ENERGY STAR
- Tak
- Cena od
- 1 972 zł
- Rozdzielczość
- 300 dpi
- Prędkość
- 150 mm/s
- Interfejsy w standardzie
- USB + Ethernet + RS-232
- Ethernet
- Standard
- Max rolka
- 125 mm (5")
- Zasilacz
- Zewnętrzny
- Mechanizm
- Hi-Lift 180°
- Waga
- 1,98 kg
- Gwarancja
- 2 lata
- ENERGY STAR
- Tak
- Cena od
- 1 514 zł
- Rozdzielczość
- 203 dpi
- Prędkość
- 150 mm/s
- Interfejsy w standardzie
- USB + RS-232
- Ethernet
- Opcja (E2)
- Max rolka
- 200 mm (8")
- Zasilacz
- Wbudowany
- Mechanizm
- Metalowy Hi-Lift
- Waga
- 3,6 kg
- Gwarancja
- 2 lata
- ENERGY STAR
- Tak
- Cena od
- 1 578 zł
Najczęściej zadawane pytania
Czym CL-S531II różni się od CL-S521II?
Głowicą i prędkością: CL-S531II drukuje w 300 dpi do 100 mm/s, CL-S521II w 203 dpi do 150 mm/s. CL-S531II ma też mniejszą pamięć flash (4 MB) i krótszą maksymalną etykietę: 1625,6 mm.
CL-S531II czy CL-E303 — która drukarka 300 dpi?
Obie drukują termicznie w 300 dpi. Za CL-S531II przemawiają metalowa konstrukcja mechanizmu, zasilacz w obudowie, rolki 200 mm i wąskie nośniki od 12,5 mm. Za CL-E303: mniejsze wymiary, prędkość 150 mm/s i port Ethernet bez dokupowania karty.
Jakie interfejsy ma CL-S531II?
W standardzie RS-232C i USB 2.0. Opcjonalnie Ethernet 10/100, Wi-Fi 802.11b/g lub port równoległy IEEE 1284. W ofercie jest też wersja z fabryczną kartą Ethernet.
Czy CL-S531II drukuje bez taśmy barwiącej?
Tak. Drukarka pracuje wyłącznie termicznie, na nośnikach powlekanych, więc taśma nie jest potrzebna. Do druku z taśmą w 300 dpi przeznaczony jest model CL-S631II.
Czy CL-S531II jest dostępna w białej obudowie?
Tak. Biała wersja ma USB i RS-232C. Wersję z Ethernetem przygotowano w czarnej obudowie.











